«Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы» КММ «Тайынша ауданының білім бөлімі» КММ «Тайынша қаласының № 4 орта мектебі» КММ »

#Республикалық_челлендж_ойын_в_шахматтар

Шахмат-балалар мен ересектерге арналған зейінді, интеллектті, логикалық ойлауды дамытатын танымал ойын.
    2023 жылғы 12 сәуірде сағат 12 00-де республиканың әрбір елді мекенінің барлық мектептерінде, мектептен тыс ұйымдарында және колледждерінде шахмат ойыны басталды. Челлендж шахмат ойыны республикада алғаш рет өткізіліп отыр және республиканың мәдени өміріндегі бірегей оқиға болып табылады.
    Челлендждің мақсаты-шахмат сабақтары арқылы балалардың зияткерлік және ақыл-ой қабілеттерін дамытуға жәрдемдесу.
    Челленджді өткізудің үйлестірушілері: Қазақстан Республикасының Білім министрлігі.
    Біз, әрине, шетте қала алмадық. Және белсенді қатысты. Мектеп директоры Айгүл Ботайқызы барлық қатысушыларды құттықтады. Жеңіс тіледі.
    Челленджге қатысушы командалар: оқушылардан А. Аманқұлов (11 кл), М.Титова (10 кл), Д.Пеннер (9 "А" кл), Р. Санин (6 "Б"), педагогтардан – В. В. Малакеев, А. Г. Галяшинский, а. з. Габдулина, Н. В. Качалкина..
    Ойын шарттары: ойын барлық ФИДЕ ережелеріне сәйкес өтті. Екі команда арасындағы шайқас: біріншісі-білім алушылар, екіншісі - мұғалімдер. Ойын уақытты бақылау арқылы өтеді рапид. Қатысушыларға жеңіс кезінде 2 ұпай, ұтылу кезінде – 0 ұпай, тең түсу кезінде-1 ұпай беріледі. Әр тақтаның нәтижелері бойынша жеңімпаздар тобы анықталады.
    Мұғалімдер тобын құттықтаймыз!
    Возможно, это изображение 23 человека, детская игрушка и шахматы